W piątek 31 stycznia radośnie świętowaliśmy dzień św. Jana Bosko potrona młodzieży. Najpierw Mszą świętą a następnie spotkaniem przy ognisku w ogordzie plebanijnym podsumowaliśmy pierszy semestr przygotowania do sakramentu bierzmowania.

DSC00208 Copy

more info

W poniedziałke 20 stycznia świętowaliśmy dzień Babci i Dziadka. Najpierw dzieci z przedszkola przedstawiły jasełka a następnie odprawiona została Msza święta w intencj Babć i Dziadków.

DSC00068 Copy

more info

Dzieci i wszyscy parafianie oraz duszpasterze parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kędzierzynie - Koźlu Sławięcicach składają papieżowi Franciszkowi w dniu jubileuszu 50. lat kapłaństwa serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, obfitych darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej w posłusze Piotra Kościoła Chrystusowego.

IMG 20191208 WA0000

PL Logo Misyjny październik

W Światowy Dzień Misyjny 2017 r. papież Franciszek skierował list na ręce prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, kard. Fernando Filoniego.
Papież ogłasza w nim październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym

Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego Maximum Illud.

Mottem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.

Papież zaznaczył, że ma się on przyczynić do rozbudzenia świadomości misji ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących „umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”.

Jak przeżyć Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Wskazówki papieża Franciszka i Kongregacji Ewangelizacji Narodów dotyczące misyjnej odnowy Kościoła, w ramach dobrego przygotowania i przeżycia NMM:
1) osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem – poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą i wspólnotową,
2) czerpanie ze świadectwa świętych, którzy ponieśli męczeńską śmierć na misjach,
3) pogłębianie formacji biblijnej, katechetycznej, duchowej i teologicznej dotyczącej misji ad gentes,
4) realizacja miłości w formie wspierania ogromnego dzieła misji ad gentes i chrześcijańskiej formacji w Kościołach będących w największej potrzebie.

Informacje pochodzą ze strony Papieskich Dzieł Misyjnych, gdzie znaleźć można więcej szczegółów dotyczących Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Zapraszamy młodych naszej parafii na wydarzenia związane z waszym patronem:

- W środę 18 września  w święto św. Stanisława Kostki patrona młodych zapraszamy wszystkich młodych i wszystkich kandydatów do bierzmowania (klasy VI, VII, VIII i I średnie) na Msze św. o godz. 18.30a, po Mszy zapraszamy na nabożeństwo. Na Mszy św. i nabożeństwie gościć będziemy kleryków naszego seminarium.

- Zapraszamy młodzież na dekanalne czuwanie młodych pt. „Św. Stanisław Kostka – przyjaciel młodych” w kościele w Kłodnicy w piątek 20 września o godz. 19.00. Ze Sławięcic będzie jechał autobus. Wyjazd autobusu o godz. 18.15. Msza św. wieczorna w piątek będzie o godz. 17.30.

PROGRAM  V  SŁAWIĘCICKIEGO  FESTYNU  KIERMASZOWEGO:

SOBOTA  8 CZERWCA 2019 - parking przy kościele w Sławięcicach  (ul. Staszica)

13:00  Rozpoczęcie – Występy artystyczne:

13:10  Dzieci z Bajkowego Przedszkola w Sławięcicach

- Zwiedzanie zabytkowego kościoła św. Katarzyny
- Konkurs „ZUZKA”
- Miasteczko Ruchu Drogowego
- Pokazy służb mundurowych i sprzętu
- Namiot przyrodniczy Nadleśnictwa Kędzierzyn
- Prezentacja samochodów ŠKODA przez LELLEK Group
- Pchli Targ

NIEDZIELA  9 CZERWCA 2019 - stadion KS Sławięcice  (ul. Sadowa)

14:30  Mecz Piłki Nożnej Oldbojów:  Polska - Niemcy

6 czerwca 1869 roku był konsekrowany kościół parafialny św. Katarzyny Aleksandryjskiej w  Sławięcicach.

6 czerwca 2019 roku minie 150 lat od tego wydarzenia.

Wszystkie szczegóły świętowania Jubileuszu i przygotowywania się do niego znajdziemy na następującej stronie:

3 przycięte

Dopełnieniem naszego Jubileuszowego świętowania będzie festyn kiermaszowy, który odbędzie się 8 czerwca 2019 roku. Wszystkie szczegóły dotyczace festynu znajdziemy na stronie:

LOGO FESTYN

20190306 191115 Copy

Zapraszmy na nabożeństwa pasyjne i inne wydarzenia wielkopostne:

• Droga Krzyżowa:

W Sławięcicach, w piątek godz. 17.45 - zapraszmy młodzież i dorosłych

W Sławięcicach, w poniedziałek godz. 17.30 - zapraszamy dzieci

W Miejscu Kłodnickim, w czwartek godz. 17.00

• Gorzkie Żale, w niedziele godz. 17.00
  • Rekolekcje Wielkopostne, 17.03.-20.03, tutaj plan rekolekcji