•  
     


     
     
  •  
  •  
     
 
 
 

 
 
 
 
Nabożeństwa Różańcowe

DSC05067_2Zapraszmy na Nabożeństwa Różańcowe:

Sławięcice:

- poniedziałek - piątek godz. 18.00

- dodatkowo, wtorek dla dzieci godz. 7.15

- sobota i niedziela  godz. 17.30

- różaniec w języku niemieckim, w niedzielę po pierwszej Mszy Świętej

Miejsce Kłodnickie:

- poniedziałek - piątek godz. 18.00

- sobota godz. 16.00

- niedziela godz. 15.00 
Wspomnienia popielgrzymkowe - zdjęcia
Zdjęcia z pielgrzymki na Jasną Górę w końcu w naszej galerii.
Przypomnienie dla tych, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę od 2 do 5 lipca bierzącego roku oraz zacheta dla tych, którzy jeszcze nie pielgrzymowali i dla tych, którzy już planują pielgrzymowanie z nami w przyszłym roku.


 
Służba liturgiczna na Górze św. Anny

20120908261W dniach 7-9 miesiąca września RP 2012 odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza Pańskiego na Górę Świętej Anny. W pielgrzymce brało udział jedenastu ministrantów i lektorek z Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach: lektorki Kalina Szostak i Anna Wojton, ministranci: Filip Zieliński, Krzysztof i Paweł Cedzich, Damian Moszko, Sebastian Ogrodnik, Jarosław Wcisło i Marek Laurentowski oraz nasz opiekun, lektor i kościelny – Ireneusz Parusel.

  
Wspomnienia z wakacji - kurs animatorek Dzieci Maryi

5W dniach 9– 16 lipca dwie Marianki z naszej parafii miały okazję brać udział w 2 etapie kursu dla animatorek. Kurs odbywał się w Głogówku. Dzięki życzliwości tamtejszych Franciszkanów mogłyśmy przebywać w ich klasztorze. Klasztor mieści się na ulicy Klasztornej. Tutaj odbywały się nasze zajęcia. Organizacją tego spotkania zajmował się ks. Mariusz Sobek. Opiekę nad nami sprawowały siostry Służebniczki i Józefitki,  klerycy, diakoni, animatorka oraz ksiądz. Mieli pod opieką 34 dziewczyny z całej Opolszczyzny. Najważniejszym punktem każdego dnia była Msza Święta, odbywała się ona w kaplicy klasztornej. Dni mijały nam nie tylko na modlitwie, lecz również na nauce prowadzenia zbiórek Marianek i jak być lepszą Marianką. Miałyśmy okazję nauczyć się wielu nowych piosenek i tańców religijnych. Nawiązać nowe znajomości, wymienić się doświadczeniami. Zadbano również o to by był czas na śmiech i zabawę. Wieczorami urządzano gry i zabawy integracyjne. Dla urozmaicenia czasu zorganizowana była wycieczka do Czech i do Mosznej. Wszystkie uczestniczki chętnie brały udział w zaplanowanych zajęciach. 13 lipca brałyśmy udział w Nabożeństwie Fatimskim w kościele parafialnym. Część dziewczyn tańczyła w czasie Mszy Świętej poprzedzającej to nabożeństwo. Aby uzyskać tytuł animatora należało wziąć udział w 3 etapach kursu, ostatni z nich odbędzie się w październiku w klasztorze Sióstr Służebniczek w Leśnicy. Udział w kursie pozwolił poznać nowe osoby związane z Dziećmi Maryi na Opolszczyźnie. 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 następna > ostatnia >>
Strona 27 z 27