•  
     


     
     
  •  
  •  
     
 
 
 

 
 
 
 
Misjonarka z Kazachstanu.

Dzisiaj w sobotę 30 września i 1 października gościmy w naszej parafii siostrę Rufinę Maksymiak franciszkankę pochodzącą z Kędzierzyna a pracującą aktualnie w Kazachstanie. Po mszach będziemy mogli wesprzeć siostrę naszą ofiarą.

Natomiast dzisaj, w sobotę po Mszy św. czyli o godz. 19.00 siostra Rufina opowie o swojej posłudze na misjach, pokaże zdjęcia, zapraszam na to spotkanie szczególnie młodzież a także dorosłych. 
Spotkanie Kręgu Biblijnego

"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa"

(św. Hieronim)

Zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego

 

Św. Jan Paweł II powtarzał: "Uczmy się korzystać z Pisma Świętego". "Zachęcam wszystkich do jak najbliższych i najczęstszych kontaktów ze Słowem Bożym". "Umiejętność czytania Pisma Świętego ma podstawowe znaczenie dla każdego wierzącego". "Chrześcijanie powinni powrócić z odnowionym zapałem do Biblii". "Stawajcie się jak Apostołowie głosicielami świadkami Dobrej Nowiny aż po krańce ziemi".

A Ojciec Święty Benedykt XVI nauczał: "Nikomu nigdy nie wolno zapominać, że Słowo Boże, jest lampą dla naszych kroków i światłem na naszej drodze. Gorliwe czytanie Pisma Świętego, któremu towarzyszy modlitwa, umożliwia tą intymną rozmowę, w której przez czytanie - człowiek słyszy mówiącego Boga, a przez modlitwę - odpowiada z ufną otwartością serca."

Nie znając Biblii przypominamy człowieka idącego w ciemnościach.
Słowo Biblii jest lampą umożliwiającą dostrzeżenie drogi (Ps. 119,105).

Poprzez czytanie Pisma Świętego w grupie, gdzie możemy zapoznać się z symboliką słów, uwarunkowaniem historycznym czy kulturowym tamtego okresu, łatwiej możemy zrozumieć Słowo Bożego – ujrzeć właściwy Jego sens i przesłanie.

Rok duszpasterski, który przeżywamy pod hasłem: „Idźcie i głoście” jest bardzo dobrą okazją do tego aby lepiej poznać Słowo Boże i Pismo Święte.

Wszystkich zainteresowanych wspólnym rozważaniem Słowa Bożego (starszą młodzież i dorosłych), zapraszam w piątek 29 września po wieczornej Mszy św. (godz. 19.15) do salki. 
ZAPRASZMY NA KONCERT

plakat propozycja 1A 
Jubileuszowa 50 piesza pielgrzymka ze Sławięcic na Jasną Górę

Początek w poniedziałek26-06-2017 r. po Mszy św. o godz.7.00. Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Idźcie i głoście”.

Dla parafian nie mogących iść pieszo organizowana jest pielgrzymka  autokarem do Częstochowy w dniu 29-06-2017 (czwartek). Połączone grupy wezmą udział we Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, odprawią wspólnie Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, wezmą udział w nabożeństwie Godziny Miłosierdzia. Wyjazd autokaru o godz. 6.30 z parkingu przy kościele. Planowany powrót obu grup 29.06.2017 (czwartek) ok. godz. 17.30-18.00.

Program w Częstochowie w dniu 29-06-2017 r.

 

09.30 – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu

          10.45 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

          12.00 – 14.30 czas na indywidualne modlitwy, zwiedzanie

          15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

          15.30 – wyjazd powrotny.

Ze względu na Jubileusz planowane jest Nabożeństwo Dziękczynne  w Wielowsi w kościele ok. godz. 19.30 i wieczór wspomnieniowy. Zapraszamy także parafian ze Sławięcic. 
60 lat kapłaństwa ks. proboszcza Jana Piechoczka

 23 czerwca ks. proboszcz Jan Piechoczek razem ze współbraćmi w kapłaństwie w katedrze opolskiej świętował diamentowy jubileusz święceń kapłańskich. 

1

 

2 
60 lat kapłaństwa ks. proboszcza Jana Piechoczka

projekt 1 
Strona 4 z 27