•  
     


     
     
  •  
  •  
     
 
 
 

 
 
 
 
Św. Marcin w Sławięcicach

IMG_4294

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH A SZCZEGÓLNIE DZIECI NA OBCHODY KU CZCI ŚW. MARCINA W SŁAWIĘCICACH, 10 listopada 2016r., początek o godz. 17.00 w kościele.

Zachęcamy aby dzieci przebrały się za św. Marcina i przyniosły lampiony.

Przynieśmy też coś czym podzielimy się z potrzebującymi, tak jak uczynił to św. Marcin (mogą to być słodycze, przybory szkolne, zabawki, itp.) w tym roku chcemy wesprzeć między innymi naszą świetlicę szkolną i mieszkańców Barki.

Prosimy też dzieci o napisanie modlitwy do św. Marcina. Napisane na kartce modlitwy proszę przynieść do ks. Proboszcza, tymi modlitwami pomodlimy się w trakcie nabożeństwa.

  
Pielgrzymka do źródeł Miłosierdzia

W związku z przeżywanym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia 14 września pielgrzymowaliśmy śladami św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej. Najpierw modliliśmy się w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach a przy chrzcielnicy, nad którą został ochrzczony Karol Wojtyła odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Następnie zwiedzaliśmy muzeum Dom Karola Wojtyły. Był też oczywiście czas na wadowickie kremówki.

Z Wadowic pojechaliśmy do Krakowa - Łagiewnik. W Sanktuarium św. Jana Pawła II na "białych morzach" modliliśmy się przy relikwiach świętego papieża. Stąd przeszliśmy a niektórzy przejechali autobusem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tu wspólnie przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia, aby uzyskać odpust jubileuszowy. Modliliśmy się przed obrazem Jezusa Miłosiernego i przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej w kaplicy klasztornej św. Józefa. O godz. 15.00 uczestniczyliśmy w koronce do Miłosierdzia Bożego. Nasze pielgrzymowanie zakończyliśmy udziałem we Mszy Świętej.

 

DSC02619

 

DSC02626 
Koncert

Koncert 
CEREMONIARZE W NASZEJ PARAFII

We wtorek 30 sierpnia Mszą św. pod przewodnictwem bp. Rudolfa Pierskały zakończyła się diecezjalna pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas Eucharystii biskup ustanowił 30 nowych ceremoniarzy. Wśród nich było trzech ministrantów ze Sławięcic. Są to Paweł Cedzich, Marsel Czech i Damian Moszko.

Kto to jest ceremoniarz? Ceremoniarz to osoba, która odpowiedzialna jest za prawidłowy przebieg celebracji liturgicznej. Do zadań ceremoniarza należy między innymi: przeprowadzenie prób przed liturgią, jeśli jej przebieg tego wymaga, podział obowiązków dla poszczególnych osób, przygotowanie paramentów liturgicznych, sprawdzenie, czy wszystkie niezbędne paramenty liturgiczne znajdują się na odpowiednich miejscach, dawanie znaku poszczególnym członkom asysty, gdy zbliża się czas wykonywania przez nich danej czynności, przygotowanie przed liturgią z biskupem pontyfikaliów biskupich oraz podawanie i odbieranie ich podczas liturgii, wszelkie dodatkowe zadania (np. podawanie modlitw, wstępów i zakończeń modlitwy wiernych etc.). Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego w punkcie 106 mówi: Wypada, aby przynajmniej w katedrach i w większych kościołach był odpowiednio przygotowany mistrz ceremonii, który by się troszczył o należytą organizację czynności liturgicznych oraz o wykonywanie ich przez wyświęconych szafarzy i przez wiernych świeckich w sposób godny, w należytym porządku i pobożnie.DSC02392 
BÓG ZAPŁAĆ!!!

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w Światowe Dni Młodzieży. Bóg zapłać za modlitwy w tej intencji, za przyjęcie pielgrzymów, za pomoc w organizacji różnych wydarzeń związanych z ŚDM. Dziękuję uczestniczącym w wydarzeniach w naszej parafii, w diecezji oraz w Krakowie. Dziękuję za każdy rodzaj wsparcia i pomocy. 
Pogrzeb śp. Elżbiety Kurzaj

W dniu 28.07.2016 r. nasza parafianka śp. Elżbieta Kurzaj odeszła do domu Ojca.

Jej pogrzeb odbędzie się w kościele parafialnym w Sławięcicach w poniedziałek 01.08.2016 r. o godz. 9:30.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie... 
Strona 7 z 27