•  
     


     
     
  •  
  •  
     
 
 
 

 
 
 
 
Czekamy.

DSC02033

Już w piątek przyjmiemy naszych miłych gości ze Stanów Zjednoczonych z Teksasu (po prawej strone u góry flaga Teksasu).

Bierzące informacje na Facebook`u Strefa Młodych . Na gorąco zdjęcia, zaproszenia, wiadomości itp. a niżej znajdziemy plan Dni w Diecezji z naszego miasta. 
Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Parafia wraz z diecezjalnym biurem pielgrzymkowym św. Jacek, organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej, na feriach zimowych od 11 do 18 lutego 2017 roku. W programie: Betlejem – Ain Karem – Góra Oliwna – Jerozolima – Góra Syjon – Cezarea Nadmorska – Hajfa – Nazaret – Kana Galilejska – Góra Ośmiu Błogosławieństw – Kafarnaum – Jordan – Góra Tabor – Betania – Jerycho – Morze Martwe,

Cena: 890 USD (przy 40 osobach), 940 USD (przy 30 osobach)

Świadczenia: bilet lotniczy, transport komfortowym autobusem na terenie Izraela, 7 noclegów – hotel 3*** w pok. 2os. (jedynki za dopłatą – 160 USD), 7 śniadań, 7 obiadokolacji, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, koszty zwiedzania wg programu, przewodnik z jęz. polskim, rejs po Jeziorze Galilejskim, zestaw słuchawkowy tour guide.

Dodatkowo płatne na miejscu: bilety wstępów, napiwki i przewodnicy lokalni 100 USD.

Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.

SERDECZNIE ZAPRASZAM - Ks. proboszcz 
Piesza Pielgrzymka Sławięcicka na Jasną Górę

49 piesza pielgrzymka Sławięcicka na Jasną Górę

Tradycyjna 49 piesza pielgrzymka ze Sławięcic na Jasną Górę wyruszy w poniedziałek 27-06-2016 r. po Mszy św. o godz.7.00. Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Mój Chrzest – Moja Wiara – Moje Miłosierdzie”.

Uwaga!!! Dzieci do lat 13 mogą brać udział w pielgrzymce tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna i za zgodą rodziców.

Młodzież do lat 18 winna posiadać zgodę rodziców na wzięcie udziału w pielgrzymce.

Koszt ok. 70 zł.

Ze względu na konieczność wcześniejszego rezerwowania miejsc noclegowych i autokaru prosimy o dokonanie zapisów w zakrystii – będzie wyłożona lista – z zaznaczeniem noclegów i autokaru. Można także zgłaszać się przez pocztę elektroniczną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dla parafian nie mogących iść pieszo organizowana jest pielgrzymka autokarem do Częstochowy w dniu 30-06-2016 (czwartek) dołączająca do pielgrzymki pieszej. Połączone grupy wezmą udział we Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, odprawią wspólnie Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, wezmą udział w nabożeństwie Godziny Miłosierdzia . Wyjazd autokaru o godz. 6.30 z parkingu przy kościele.

Planowany powrót obu grup 30.06.2016 (piątek) ok. godz. 17.30-18.00.

Informacji o pielgrzymce autokarowej udzielają i zapisy chętnych na przyjmują P. Krystyna Kołodenna (tel.:77 48-15-211). i P. Małgorzata Poloczek (tel.:77 48-15-233)

 

Program w Częstochowie w dniu 30-06-2016 r.

09.00 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

11.00 – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu

12.00 – 14.30 czas na indywidualne modlitwy, zwiedzanie

15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

16.00 – wyjazd powrotny. 
Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie ...

DSC05791

 

DSC05780

 

DSC05765

 

DSC05840 
Festyn Kiermaszowy

fest 
W drodze na Światowe Dni Młodzieży

SDM 2016

W drodze na Światowe Dni Młodzieży – informacje:

- Młodzież zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 11.00. Będziemy przygotowywali plansze, banery na lipcowe wydarzenia a także na ołtarz młodzieżowy na Boże Ciało.

- Od 22 lipca do 2 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii młodzież ze Stanów Zjednoczonych, w niedzielę 24 lipca organizujemy wspólne spotkanie: Msza św., piknik, wspólne rozgrywki sportowe i inne wydarzenia. Już dzisiaj zapraszamy i prosimy młodzież i dorosłych, aby zarezerwować sobie ten dzień. Prosimy również o włączenie się w przygotowanie pobytu młodzieży z zagranicy w naszej parafii.

- Informacja dla młodzieży, która chce jechać na światowe dni młodzieży do Krakowa: jeszcze tylko do soboty 21 maja przyjmujemy zgłoszenia chętnych na wyjazd.

- Organizujemy wyjazd młodzieży na spotkanie młodych na Lednicy 4 czerwca, koszt 70 zł, zapisy do przyszłej niedzieli u ks. proboszcza. 
Strona 8 z 27