•  
   


   
   
 •  
 •  
     
 
 
 

 
 
 
 
Nowy Rok Pański 2016

„Chcemy budować nasze życie na fundamencie słów Chrystusa - naszą skałą będzie więc kilka fundamentalnych prawd ewangelicznych, dostępnych wszystkim: radość - prostota - miłosierdzie.” –Słowa brata Aloisa, przeora Wspólnoty Taize skierowane do uczestników noworocznego spotkania modlitewnego w Walencji.

Niech to przesłanie towarzyszy i nam na progu nowego 2016 roku. Budujmy dalej nasze życie na Chrystusie, a pomocą w tym niech będą radość, prostota i miłosierdzie. Radość pochodząca od Chrystusa niech pokonuje smutek, prostota życia oparta na Ewangelii niech pomaga uprościć życie i wyplątać się z tego, co nas przytłacza, a miłosierdzie biorące początek w Miłosierdziu Boga otwiera nas na innych. 
Nowa Rada Parafialna
W dniach 15 i 29 listopada 2015 r. odbyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wybory zostały przeprowadzone zgodnie ze Statutem Parafialnej Rady Duszpasterskiej Pierwszego Synodu Diecezji Opolskiej.
Skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej jest następujący:
 
Członkowie Rady z nominacji proboszcza:
- Glagla Iwona
- Hyla Jolanta
- Parusel Ireneusz
- Wolny Eugeniusz
- Wojton Krzysztof
Członkowie Rady z wyboru parafian w Sławięcicach:
- Bialik Klaudiusz
- Białek Grzegorz
- Brzoza Robert
- Kacperczyk Paweł
- Komander Helmut
- Kurzaj Gerard
- Kurzaj Joachim
- Szmandra Robert
Członkowie Rady z wyboru parafian w Miejscu Kłodnickim:
- Kulozik Ewa
- Masztalerz Bronisław
Zaprzysiężenie nowych członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się dnia 13 grudnia podczas Mszy św. o godz. 11.00.


 
Ogłoszenia parafialnego zespołu ŚDM

Młodzi do młodych:

Zachęcamy wszystkich młodych naszej parafii, zarówno z gimnazjum, szkół średnich jak i młodzieży studiującej i pracującej, do współpracy przy organizacji ŚDM 2016 w naszej parafii. Zapraszamy do aktywnego włączenia się w to dzieło. Czekamy na wasze pomysły i liczymy na chęć współpracy, a także na wspólne duchowe przygotowanie się do tego radosnego wydarzenia. Wszystkie informacje dotyczące naszych spotkań (roboczych i modlitewnych) oraz przeprowadzanych akcji znajdziecie na Facebook'u na stronie ''Strefa Młodych Parafii św. Katarzyny w Sławięcicach'' oraz na naszej grupie ''Przygotowania do ŚDM w Sławięcicach''. Zachęcamy każdego z Was do zrobienia ''RABANU!!!'' w naszej parafii!!! :)

Oliwia

  
Wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich

ZASADY WYBORÓW PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ Parafii św. Katarzyny w Sławięcicach oraz filii w Miejscu Kłodnickim pod wezwaniem N.M.P. Królowej Wszechświata

(opracowano na podstawie obowiązujących dokumentów synodalnych i wytycznych Wydziału Duszpasterskiego Kurii Opolskiej)

Wybory odbywają się w następujący sposób:

 1. Niedziela 8.11.2015 - w parafii. (rozdanie po wszystkich mszach św. „Kart zgłoszeń kandydatów”) umożliwiających zgłaszanie przez wiernych kandydatur do Rady).
 2. Niedziela 15.11.2015r. – zgłaszanie kandydatów przez wiernych. (przynosimy do kościoła „Karty zgłoszeń kandydatów” z naszymi propozycjami. „Karty” można też będzie wypełnić w kościele).
 3. Niedziela 22.11.2015r – Ogłoszenie listy kandydatów.
 4. Niedziela 29.11.2015r – Wybory właściwe konkretnych osób, spośród zgłoszonych przez parafian kandydatów.

Rada Duszpasterska naszej Parafii liczyć będzie 15 osób. 1/3 składu Rady (czyli 5 osób), zgodnie z dokumentami synodalnymi, ustala Proboszcz parafii. 2/3 członków Rady (czyli 10 osób) wybieranych jest przez wiernych. Ze Sławięcic wybierzemy do Rady 8 osób, a z Miejsca Kłodnickiego 2 osoby. 
Modlitwa Uwielbienia

kon 
Gratulujemy

Zobacz zdjęcia. TUTAJ.

 

CCI20151018-Resizer-1000

CCI20151018 0001-Resizer-1000 
Strona 10 z 27