•  
     


     
     
  •  
  •  
     
 
 
 

 
 
 
 

Pokój i Dobro!

Odpowiadając na sympatyczną i życzliwą ciekawość sławięcickich parafian, chciałabym opowiedzieć troszkę o Siostrach Kapucynkach Tercjarkach od Świętej Rodziny, czyli Zgromadzeniu w którym 5 października złożę śluby wieczyste.

Dla wielu z Was nie jest tajemnicą, że moją przygodę z życiem zakonnym rozpoczęłam już 12 lat temu kiedy to zawitałam do Wrocławia i rozpoczęłam kandydaturę u sióstr Kapucynek Tercjarek. Potem był postulat, nowicjat w hiszpańskiej Saragossie, a w kwietniu 2007 przywdziałam habit i złożyłam moje pierwsze śluby, które od tej pory odnawiałam co roku rozeznając dalej swoje powołanie i przygotowując się do tych ślubów już na zawsze.

Przez cały ten czas, zgodnie z charyzmatem Zgromadzenia uczyłam się jak naśladować Jezusa na wzór Św. Franciszka i O. Luisa Amigo (naszego założyciela), modląc się, żyjąc we wspólnocie siostrzanej, pracując wśród potrzebujących. Poznawałam również życie i misje naszej rodziny zakonnej w Polsce, Hiszpanii, trochę też w Niemczech i Kolumbii. To tylko niektóre z 33 krajów w których jesteśmy obecne.

W Polsce pierwszy klasztor naszego Zgromadzenia został otwarty w 1996r. we Wrocławiu. Jest on jak na razie jedynym naszym domem w Polsce, ale mamy nadzieję, że z czasem Pan upatrzy sobie więcej Kapucynek Tercjarek wśród Polek… Może ze Sławięcic? Nasza służba we Wrocławiu jest bardzo różnorodna: praca w hospicjum, z dziećmi, pomoc rodzinom przeżywającym problemy, duszpasterstwo młodzieży, katecheza…, a za kilka dni poszerzy się ona jeszcze o klub seniora.

Pokornie proszę o modlitwę w intencji naszej wrocławskiej wspólnoty (a jest nas 6 sióstr: 2 Hiszpanki, 1 Niemka, 3 Polki) i całego Zgromadzenia! Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość!

s. Alicja Grzywocz HTC