Ogłoszenia parafialne, 20.04.2018 AD – 27.05.2018 AD

1. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych: w Sławięcicach w poniedziałek o godz. 17.00 w środę o godz. 19.00 oraz w piątek o godz. 16.30.

2. W związku z uroczystościami pierwszokomunijnymi w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 7.30 będzie w języku polskim.

3. Próba scholii w piątek o godz. 17.00.

4. Spotkanie wszystkich: kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00 a wszystkich Marianek o godz. 10.30.

5. 31 maja przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja przejdzie  ulicami: Sławięcicką, Dembowskiego i Puszkina.  Ołtarze  przygotują:  I – młodzież,  II – rodzice dzieci  pierwszokomunijnych,  III – Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic, IV – Miejsce Kłodnickie

6. Duszpasterze Kędzierzyna – Koźla organizują wyjazd na spotkanie młodzieży na Lednicy, 2 czerwca, koszt 75 zł, zgłoszenia u ks. proboszcza do końca dzisiejszej niedzieli.

7. W piątek po Mszy młodzieżowej zapraszam na spotkani młodzież, aby przygotować ołtarz na Boże Ciało.

8. W ostatnim tygodniu czerwca wyruszmy na nasza Sławięcicką pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, szczegóły znajdziemy na 3 str. gazetki i na plakacie. Osoby, które chcą pomóc w przygotowaniach do pielgrzymki zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 w salce na plebanii.

9. Parafia Ducha Świętego na osiedlu Piastów zaprasza na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, w sobotę 2 czerwca, szczegóły na plakacie.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta parafialna.

11. Dziękuję za wszystkie wykonane w mienionym tygodniu prace wokół kościoła i na cmentarzu. Proszę mężczyzn do pomocy przy porządkowaniu cmentarza, jutro w poniedziałek o godz. 8.00.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty w Sławięcicach. W tym tygodniu w czwartek od godz. 8.00 i 15.00 do sprzątania kościoła w Sławięcicach proszę rodziny dzieci pierwszokomunijnych.

13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty w Miejscu Kłodnickim. W tym tygodniu proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Krucza 10, 10, 12 i Skowronków 13.

14. Zapowiedzi przedślubne:

- Bruno Romanutti, kawaler, zamieszkały w Rosario, Argentyna i Joanna Kret, panna, zamieszkała w Sławięcicach, zapowiedź pierwsza.

- Marek Lemiński, kawaler, zamieszkały w Lenartowicach i Anna Schoengart, panna zamieszkała w Lenartowicach, zapowiedź druga.

- Rafał Fojcik, kawaler, zamieszkały w Kędzierzynie i Ewa Kasznia, panna, zamieszkała w Sławięcicach, zapowiedź druga