•  
     


     
     
  •  
  •  
     
 
 
 

 
 
 
 

Chór parafialny

Chór działający przy naszej parafii założył i prowadzi od 1960 roku, organista Melchior Jochem. Obecnie liczy 23 członków. Są to osoby w różnym wieku, wykonujące różne zawody, są emeryci, jest też młodzież ucząca się.

Łączy nas przede wszystkim radość śpiewania na chwałę Boga.

Posłannictwem chóru jest uświetnianie mszy świętych i nabożeństw podczas świąt oraz uroczystości kościelnych i parafialnych. Grupa ubogaca swoim śpiewem odpusty i kiermasze parafialne, uroczystości związane z kalendarzem roku liturgicznego oraz uroczystości okolicznościowe, tj. śluby, pogrzeby, urodziny. Corocznie grupa występuje podczas koncertu kolęd w naszej parafii oraz w innych parafiach. Obchodzony jest również bardzo uroczyście dzień wspomnienia świętej Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Oprócz swoich zadań związanych z uświetnianiem liturgii, chórzyści bardzo chętnie integrują się w czasie wspólnych wycieczek  i spotkań.

Obecny skład chóru parafialnego:

SPORANY

ALTY

TENORY

BASY

Aniceta Wloka

Małgorzata Scheller

Joachim Kurzaj

Paweł Kunert

Helga Jochem

Dorota Adamiec

Eugeniusz Wolny

Krzysztof Jochem

Urszula Bodynek

Róża Jędryka

Jan Kwoczała

Henryk Hyla

Dorota Wolny

Felicja Kurzaj

Józef Rypa

Krzysztof Cedzich

Joanna Cedzich

Irena Kunert

 

 

Teresa Rypa

Krystyna Orczyk

 

 

Martyna Razim

 

 

 

Magdalena Duk

 

 

 

Jolanta Hyla

 

 

 

Próby odbywają się w środy po mszy św. wieczornej – ok. godz. 1900.

Zapraszamy wszystkich chętnych na próby od września 2011 r.

 

Chór i orkiestra - Boże Ciało 13.06.1968

1. chr i orkiestra - boe ciao 13.06.1968

 

Chór i orkiestra - Boże Ciało 13.06.1968

2. chr i orkiestra - boe ciao 13.06.1968

 

Chór -  26.11.2006

chr -  26.11.2006

 

Chór  - 06.2007 50-lecie kapłaństwa ks. J. Piechoczka

chr  - 06.2007 50-lecie kapastwa ks. j. piechoczka